Collins (útržok)

"Hej, Collins, čo to kurva robíš?", opýtal som sa. "Opravujem tu pojebanú vysielačku, kurva!", zakričal na mňa zhora Collins.

Už tri dni tu trčíme na tomto retardovanom asteroide a začíname si pekne liezť na nervy. Ešte tri dni a asi sa ubodáme k smrti. Kurva, mal som zomrieť na Slovensku a nie pri dolovaní rudy kdesi vo vesmíre.

"Myslel som, že komunikácia je trojito istená a toto sa nemôže stať?", húkol som a pomaly som skrýval v lodi ostré predmety. Collins je tak trochu psychopat.

"Aj bola, keď bola vyrobená, čo bolo niekedy za Matuzalema. A na servis oni serú a udržujú to, len aby to nejako behalo. Za pár korún by mohli poslať schému do Etiópie a za pár dní by mali novú vysielačku u seba. Len keby to nebola kopa kreténov, ktorí robia všetko, len nie to, za čo sú platení. Musím to opraviť, inak sme v piči. Aspoň dať dokopy núdzový protokol." odpovedal Collins.

Kurva fix, ja sa zbláznim. Upísal som sa na túto prácu, lebo som chcel mať svätý pokoj od seba a od iných ľudí. Ale zas nie navždy. Ešte nechcem zomrieť.

"Že nás tu nenechajú, Collins, že nie? To sakra nemôžu spraviť! Kto sa potom postará o mojich škrečkov?"

"Ale boha, tvojich škrečkov si už nevidel asi dva roky. Starať sa o ne cez pol galaxie a nechať ich tak je to isté."

"Ja som ich tam nechcel nechať, kurva!"